Podsumowanie wyzwania “WCZORAJ – SZAMPAN JUTRO”

Dziękuję za 3 dni rozwojowego wyzwania 

Na wstępie, jeśli wzięłaś udział w tym wyzwaniu, to pragnę Ci z całego serca podziękować! To były trzy dni, które totalnie mnie zaskoczyły jakością Waszych aktywności, zaangażowaniem. Cieszyłam się jak dziecko, gdy widziałam, że dzięki wyzwaniu zatrzymałyście się na chwilę i zdałyście sobie sprawę z tego co dokonałyście w tym roku, za co możecie się nagrodzić i w jaki sposób oraz co planujecie na kolejny rozwojowy rok.

Krótko o wyzwaniu

Na specjalnie utworzonym wydarzeniu powstało wyzwanie pod tajemniczą nazwą “WCZORAJ – SZAMPAN – JUTRO”. Na wyzwaniu przez 3 dni (od 19 do 21 listopada 2018) realizowałyśmy skrzętny plan analizy. WCZORAJ – analiza tego, co za nami w tym roku, SZAMPAN – sposoby świętowania sukcesów oraz JUTRO – analiza przyszłorocznych celów. W wyzwaniu do zdobycia był najnowszy Minimalife 2019. Szczegóły można podejrzeć klikając TUTAJ.

Wyzwanie polegało na tym, aby przez trzy dni przyjrzeć się zupełnie innej perspektywie związanej z planami i realizacją celów. Na każdy dzień przewidziane było jedno zadanie do wykonania. Odpowiedzi dziewczyn były bardzo przemyślane i zaskakujące. Pełne zaangażowania wykonywały zadanie przy okazji motywując się do analizy swojego podejścia do realizacji celów. Sprawdźcie jakie wnioski można wysnuć z odpowiedzi.

DZIEŃ 1 – WCZORAJ, czyli moje sukcesy 2018

Pierwszego dnia wyzwania trzeba było zastanowić się nad tym, co udało się osiągnąć w 2018 roku. Jakie cele udało mi się zrealizować, jakie marzenia spełnić itp. Zadanie pobudzało do chwili zatrzymania się i spojrzenia z perspektywy na rok, który chyli się ku końcowi.

Zaniepokoił mnie fakt, że kilka z Was napisało mi wiadomości, że niestety, nie weźmie udziału w wyzwaniu, ponieważ nie ma żadnych tegorocznych sukcesów. Dziewczyny uważały, że ten rok był trudny lub nudny. Ale przecież każda z nas ma SUKCESY! Sukces nie oznacza jedynie rozwoju w dziedzinach materialnych, kupna nowych nieruchomości, przedmiotów itp. Tym zadaniem chciałam Wam uświadomić, że sukces, to także Wasz rozwój emocjonalny, zdobywanie nowych doświadczeń itp.

Dlatego cieszy mnie to, że każda z Was w zadaniu zwróciła uwagę na inne sukcesy, bo każda inaczej je ocenia. Jedne z Was zaczęły zupełnie nowy etap po urodzeniu dziecka, inne zaczęły szkołę, kursy, własne biznesy, jeszcze inne walczyły z chorobą, smutkiem. Każdy sukces dał Wam nowe doświadczenia, czegoś Was nauczył i dał kopniaka do dalszych działań. Jestem pod wrażeniem, że część z Was wyciągnęła wnioski z trudnych przeżyć i je również zamieniła w sukces – to dopiero osiągnięcie! Waszych sukcesów nie da się zaszufladkować, wskazać, który jest większy, który mniejszy – każdy z nich jest wyjątkowy i chciałabym, abyście dalej tak na nie patrzyły.

DZIEŃ 2 – SZAMPAN, czyli doceń siebie

Drugiego dnia każda z nas wiedziała już, co fajnego udało się osiągnąć w 2018 roku. Czarno na białym były opisane konkretne osiągnięcia. Przyszedł zatem czas na otwarcie SZAMPANA! 🙂

Drugi dzień miał na celu dostrzeżenie potrzeby nagradzania się za swoje osiągnięcia. Okazuję się, że my kobiety mamy z tym problem. Często z jednego wykonanego projektu przechodzimy od razu do następnego, zapominając o tym, aby przynajmniej docenić się mentalnie za sukces. Dziewczyny biorące udział w zadaniu wspięły się na wyżyny kreatywności i zaczęły wymieniać najróżniejsze sposoby, jakimi się doceniły, lubią doceniać lub chciałyby to robić. Większość odpowiedzi pokazuje, że cenimy sobie spokój, chwilę dla siebie, drobne przyjemności, które pomagają nam się zrelaksować i spojrzeć na siebie z dystansu. Jak w grę wchodzą nagrody w postaci zakupów, to pojawił się fakt ich doceniania, celebrowania, aby faktycznie stały się czymś przyjemnym, nagrodą za wykonany trud. Dlatego pamiętaj, aby po każdym dużym projekcie celowo się nagrodzić. Zaplanować sobie świętowanie, dzięki któremu osiągnięty sukces lepiej smakuję. Nagradzaj się drobnymi szczegółami, które sprawiają Ci radość i po prostu DOCEŃ SIEBIE!

DZIEŃ 3 – JUTRO, czyli plany 2019

Po analizie tegorocznych sukcesów i dostrzeżeniu potrzeby nagrodzenia się za nie, przyszedł czas na planowanie kolejnych. Trzeciego dnia skupiałyśmy się na tym, co warto zaplanować na 2019 rok, jakie wyznaczyć sobie cele, plany. Nie chodziło o szczegółową analizę i rozpisywanie kroków i harmonogramów. Plan polegał na wyznaczeniu punktowo kilku celów, które chcemy wziąć na tapetę od kolejnego roku.

Tutaj też dziewczyny zaskakiwały – niesamowite jest to, że w wielu przypadkach cele wiązały się z innymi osobami, z zacieśnianiem więzi, budowaniem relacji, pomocą drugiemu człowiekowi. Czytając takie plany aż miałam ciarki na plecach myśląc o tym ja wiele dobrych osób mnie otacza i jakie dziewczyny mają aspiracje 🙂 Podoba mi się również to, że tematem, który się przewijał było zdrowie. Dziewczyny myślą przyszłościowo, chcą dbać o siebie, uprawiać sport, robić badania. Tak trzymać! Do tego dochodził rozwój w życiu zawodowym, podróże i rozwój osobisty. Wspaniałe plany, które mam nadzieję, zrealizują się każdej z nas!

Podsumowanie

Nie wzięłaś udziału w wyzwaniu a masz ochotę na krótką analizę? Wykonaj zadania z wyzwania i pochwal się swoimi wynikami na grupie Minimalife lub po prostu zrób to dla siebie i miej z tego mega satysfakcje!

A teraz najgorsze przede mną! Potwornie trudno jest wybrać jedną osobę, która otrzyma Minimalife 2019Wszystkie odpowiedzi były z serca, pełne otwartości, Waszych osobistych sukcesów, planów. Jestem dumna z każdej z Was, że się tak zaangażowałyście i dałyście w tym wyzwaniu siebie. Lecę czytać dalej zgłoszenia, a wyniki pojawią się na wydarzeniu. Ściskam!

Nat

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu