5 kroków do działania w harmonii z naturą – jesień

Jesienią inaczej mierzy się czas. Teoretycznie to moment na zwolnienie, nacieszenie się przytulnymi kocami, rozgrzewającymi herbatami, czasem z książką. Dni stają się dłuższe, wieczory rozciągają się, tworząc przestrzeń do refleksji i spędzenia czasu w inny sposób. 

Kluczem może się okazać działanie w harmonii z naturą. Oczywiście nie oznacza to, że musisz rzucić wszystkie projekty, zawinąć się w koc i nie wynurzyć nosa spod niego do wiosny. 

Wręcz przeciwnie, to może być bardzo twórczy czas, pełen nowego spojrzenia, innej energii. Warto jednak obserwować jak Twoje ciało, emocje reagują na jesienną aurę i pozwolić sobie zwolnić wtedy, kiedy tego potrzebujesz. 

Może się okazać, że ten moment zwolnienia otworzy Cię na nowe pomysły i sprawi, że lista inspirujących projektów sprawi Ci ogromną satysfakcję.

Co możesz zrobić? 

1. Bądź uważna 

Zanurz się w jesień z uważnością, pozwól sobie na dostrzeganie zmieniających się kolorów liści, dostrzeż struktury kasztana, poczuj zapach leśnej ściółki, wystaw twarz do promieni słońca. Spaceruj, rozglądaj się, skupiaj się na konkretnych elementach, doceniaj.

2. Doceń dłuższe wieczory

Wykorzystaj fakt, że wieczory są dłuższe i odpowiednio je spożytkuj. Zajmij się czymś, co Cię fascynuję, odpręża, ugotuj rozgrzewającą zupę, poukładaj puzzle. Ten czas może być idealny na zwolnienie i odpoczynek, ale także na snucie planów i wyobrażeń dotyczących niedalekiej przyszłości. 

3. Nawyki zamień w rytuały

Prawda, że rytuały brzmią ciekawiej? Może nawet bardziej tajemniczo, wciągająco, a będą idealne do pilnowania nawyków np. możesz postawić na poranny rytuał, który połączysz z wstaniem na wschód słońca, szklanką ciepłej herbaty, porannej pielęgnacji, czy suplementacji. A może wieczorny relaksacyjny rytuał? Połączenie szczotkowania ciała z rolowaniem twarzy, przyjemną muzyką i chwilą z wdzięcznością. 

4. Korzystaj ze światła

Jeśli tylko możesz idź na spacer za dnia, korzystaj z dziennego światła. Ustaw biurko przy oknie, aby móc jak najdłużej działać bez sztucznego światła. Wieczorem postaw na przygaszone lampki z ciepłym światłem, które stworzą przyjemną atmosferę. Możesz także rozpalić świece, które dodadzą uroku i ciepła Twojemu domowi. Jeśli tylko możesz, odłóż telefon.

5. Korzystaj z narzędzi, które pozwolą Ci działać w odpowiednim rytmie

Zajrzyj do plannera i wyznacz priorytety, aby móc spędzić popołudnie w rytmie slow, przygotuj odpowiednią listę zadań, aby mierzyć siły na zadania. Możesz wykorzystać plannery MINIMALIFE, które pomogą uporządkować codzienność. 

Jesień to nie tylko pora roku, ale także czas, który oferuje niezliczone możliwości do refleksji, spokoju i inspiracji. Działając w zgodzie z naturą, możemy cieszyć się tym sezonem i pozwolić sobie na chwile spokoju i kontemplacji, które przynoszą zarówno wewnętrzny spokój, jak i nową dawkę kreatywności.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu