Po trupach do celu?

Jest takie fajne powiedzenie: Nie wiesz jak coś zrobić, zrób to z miłością!

Cel ponad wszystko?

Jest też inne powiedzenie, że cel uświęca środki, ale z nim nie mogę się zgodzić. Czasami wytyczamy sobie cel (nawet bardzo dobry) i nagle na oczach pojawiają się klapki. To chyba najgorsze co można zrobić, bo nie widzisz tego, co się dzieje wokół Ciebie, nie dostrzegasz ludzi i ich potrzeb, jesteś skupiona tylko i wyłącznie na celu. A od takiego myślenia niedaleka droga do porażki.

Szersza perspektywa

Plan to nie tylko harmonogramy i listy zadań, z którymi się nie dyskutuje. Plan to możliwość spojrzenia z dystansu, uchwycenia chwili refleksji.

Jest kilka pytań, które warto sobie zadać przy realizacji celu:

  • Czy stawiam cel ponad wszystko inne?
  • Pędzę po trupach do celu?
  • Uwzględniam uczucia i potrzeby innych?
  • Czym się kieruje, aby dany cel zrealizować?

Czasami rodzi się pokusa, aby myśleć tylko przy tworzeniu planu, a jak cel zostanie wytyczony, to ruszasz w wir wszystkich obowiązków, zapominając o wszystkim innym. Pęd staje się tak wielki, że nie możesz się zatrzymasz i nie patrzysz na konsekwencje. Jednak dobry plan uwzględnia także chwilę refleksji w trakcie jego realizacji. Czasem warto spojrzeć na siebie i plan z szerszej perspektywy. Zaplanować w trakcie jego realizacji drobne gesty pełne troski i miłości. Okazać innym dobre uczucia, zapewnić swój czas i uwagę.

Pomyśl o swoich planach. Gdzie mogłabyś uwzględnić czas dla innych lub jakie nawet drobne gesty mogłabyś okazać?

Pamiętaj, zrób to z miłością 🙂

Nat.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu