Zmiana planów? Jestem na to gotowa!

Ale ten czas pędzi! Luty właśnie dobiega końca, aż trudno mi w to uwierzyć! Dopiero co robiłyśmy wyzwanie o tym jak wkroczyć w nowy etap 2019 roku, a tu już dwa miesiące za nami. Nie ma jednak co siać paniki, że rok już przeleciał przez palce, bo przed nami wspaniałe 10 miesięcy planowania i realizacji zamierzonych celów!

Marzec to idealny czas, aby przyjrzeć się swoim planom i zobaczyć czy wybrana ścieżka jest odpowiednia. To trzecia część pierwszego kwartału, która pozwala ocenić dotychczasowe działania i stwierdzić czy to czas na zmianę planów. Czasami sama możesz poczuć, że gdzieś zabłądziłaś. I mimo iż, cel sam w sobie jest nadal aktualny, to może się okazać, że trzeba zweryfikować drogę, która do niego prowadzi. Jak to aby po pierwsze nie utknąć w swoich początkowych przekonaniach, które nie do końca się sprawdzają w realizacji planu, a po drugie znaleźć nowe rozwiązanie, nowe metody, nowe kroki do realizacji?

Czy zmiana planów to porażka?

Absolutnie! Jeśli dostrzegasz konieczność zmiany planów lub nawet drobnych kroków prowadzących do celu, to znaczy, że jesteś świadoma. Umiesz analizować, to co się działo do tej pory, jesteś w stanie wyciągać wnioski i wprowadzać je w życie. Nie jesteś niewolnikiem pierwotnie przyjętej strategii. Plany są super, bo wyznaczają kierunek do działania, ale nie zmuszają do tego, aby cały czas iść utartą ścieżką. One są elastyczne i trzeba po prostu o tym pamiętać, aby nie obarczyć siebie winą za zmianę strategii.

Zmiany lubią wychodzić na korzyść

Ooo jestem prawie pewna, że nieraz tego doświadczyłaś! Boimy się zmian, bo kojarzą się z czymś nowym, nie do końca odkrytym. To naturalne, że boimy się zmieniać plan, kiedy jeden już nie wypalił. Ale to, że pierwszy plan zawiódł, nie znaczy, że kolejny też okaże się nieskuteczny. Czasem wystarczy odrobinę zmienić sposób działania i dostosować kurs do aktualnej sytuacji. I nagle okazuję się, że coś, czego się bardzo bałaś, finalnie jest najlepszym rozwiązaniem w danym momencie. Zmiany są fajne!

Zmiana planów w praktyce

Wyobraź sobie, że chcesz zmienić pracę. W aktualnej nie czujesz się już dobrze, brakuje ci możliwości rozwoju, dobrej atmosfery (lub masz jakiekolwiek inne powody). Wyznaczasz sobie cel w postaci zmiany pracy. Podejmujesz konkretne kroki – uaktualniasz CV, szukasz ciekawych ofert, chodzisz na spotkania rekrutacyjne itp. Ale co jeśli nie udaje się tak szybko znaleźć nowej pracy jak początkowo tego oczekiwałaś? Czy to jest moment, aby się wycofać i zrezygnować z poszukiwań? Nie! To czas zweryfikować drogę do celu. Może trzeba inaczej napisać CV – uwzględnić w nim Twoje mocne strony, dopasować ilość informacji do stanowiska na jakie aplikujesz. A może trzeba inaczej szukać ofert pracy? Zamiast aplikować na oferty na portalach rekrutacyjnych, to odezwać się bezpośrednio do kilku firm, które Cię interesują? W końcu się udaję i znajdujesz ciekawą pracę, która dodaje skrzydeł. Albo się nie udaje i co wtedy? Może warto spróbować swoich sił w zupełnie innej branży lub pomyśleć o swoim biznesie.

Nie jesteś niewolnikiem planu

Możliwości zmiany planu jest wiele, ale pamiętaj, że sam plan to nie wyrocznia, którą musisz od A do Z zrealizować i dopiero jak się nie uda zacząć od nowa. Zaoszczędź swój czas i siły i przyjrzyj się w marcu swoim działaniom. Może czas coś zmienić?

Jak nie potrafisz odpowiednio konstruować planu, to skorzystaj z totalnej wyprzedaży plannerów, bo robimy miejsce na nowe produkty, które pomogą Wam się zorganizować i stworzyć piękne miejsca pracy 🙂

Minimalife plannery znajdziesz tutaj: SKLEP

Aaaaa i o mały włos zapomniałam! Mam dla Was oczywiście najnowsze tapety z kalendarzem na marzec. Która z nich tym razem zaistnieje na Twoim telefonie? 🙂 Kliknij w wybraną, aby ją pobrać.

Ściskam, Nat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu