Planowanie wakacji – gotowe listy rzeczy do spakowania

W momencie kiedy większość wraca z wakacji, ja się dopiero na nie szykuje. Zacieram ręce na odpoczynek, bo przez ten rok ciężko pracowałam i chociaż bywam czasami błogim leniuszkiem, to jednak umysł często jest mocno zajęty i przeskakuje pomiędzy różnymi obowiązkami.  Jednak teraz mam nadzieję, na kilka dni z dala od biznesowego świata (może poza Instastories, które akurat sprawi mi przyjemność).

Dlaczego jedziemy na własną rękę?

Nie będę się rozwodzić nad kierunkiem wakacji, bo ten wyszedł bardzo spontanicznie. Po prostu udało się kupić fajne bilety czarterowe i lecimy do Czarnogóry. W tym roku czułam, że wyjazd na europejską wyspę z all inclusive nie będzie dla mnie. Z jednej strony to bardzo wygodne, bo nie martwisz się o nic, ale z drugiej strony miałam chęć eksploracji, odkrywania nowych miejsc, zwiedzania uliczek, przesiadywania w lokalesowych miejscach, picu kawy tam, gdzie mam na to ochotę, a nie tam, gdzie już za to zapłaciłam kupując ofertę. Dlatego jedziemy na własną rękę, ale po bliższym przyjrzeniu się miejscu, do którego lecimy, już czuję, że to strzał w 10! Dokładnie mamy plan zatrzymać się w Kotorze – to przepiękne miasto usytuowane nad Zatoką Kotorską, z bliskim sąsiedztwem Oceanu Atlantyckiego. Wszystkie uliczki, które widzę na internetowych kadrach są spełnieniem moich wyobrażeń, a myśl o jedzeniu świeżych owoców morza, potęguję zachwyt. Ale miało nie być o samym wyjeździe tylko o jego planowaniu planowaniu, więc wracam na tory. 

W dzisiejszym poście opiszę Wam jak warto planować wyjazd i co najważniejsze, na końcu postu oddam w Wasze ręce gotowe listy z propozycjami rzeczy do spakowana. Szczerze, nie znam zbyt wielu osób, które lubiłyby się pakować i sama do takich nie należę. Od lat korzystam ze swoich ściągawek z różnymi listami rzeczy do spakowania i pomyślałam, że to idealne miejsce, aby zebrać je w jedną całość i podzielić się z Wami. 

Plan podróży - jak zacząć?

Planowanie wyjazdu powinno być częścią miłych przygotowań, nastrajania się na podróż, a nie katorgi, która spowoduję, że trzeba będzie odpocząć po samych przygotowaniach urlopowych. A więc do dzieła!

W MINIMALIFE plannerach (w wydaniach datowanych, jak i niedatowanych) odnajdziecie gotowy Plan podróży, który był moim pomocnikiem w tegorocznym planowaniu wyjazdu. Zawiera kluczowe elementy, które pozwalają mentalnie przygotować się na wyjazd, określić jego główne punkty. I żeby nie było, że planuje wakacje na zasadzie: czwartek godzina 7:00 pobudka, 8:00 śniadanie, 9:30 czytanie książki – absolutnie! Wakacje, to wakacje i wyznaczam sobie po prostu ramy tego, o czym nie chce zapomnieć, czego nie chce przegapić. To taki mój osobisty przewodnik, ale nie coś, co mnie ogranicza i powoduje stres.

Co w takim razie znajduję się w takim Planie podróży? Rozkład planu z plannera, możecie podejrzeć na zdjęciach, a kluczowe punkty w nim zawarte to:

 • miejsce – określ tu gdzie się wybierasz
 • budżet – ile masz środków na planowany wyjazd
 • wyjazd – kiedy planujesz wyjechać
 • powrót – kiedy planujesz wrócić
 • dojazd – w jaki sposób chcesz dotrzeć na miejsce, jak samolot, to warto określić numer lotu, godzinę wylotu itp.
 • zakwaterowanie – gdzie będziesz mieszkać
 • do zwiedzenia – co planujesz zobaczyć podczas wyjazdu, jakie są główne punkty widokowe
 • do zrobienia – co planujesz zrobić np. przeczytać książkę, obejrzeć zachód słońca, zjeść kalmary itp.
 • do spakowania – najtrudniejsza sekcja, ale na końcu postu ją ułatwię 😉
 • najlepsze wspomnienia – co chcesz zapamiętać z podroży, możesz też tutaj wkleić zdjęcie
 • kolejny cel podróży – gdzie planujesz się wybrać, jakie miejsce cię interesuje

Nielubiane pakowanie - listy rzeczy do zabrania na wyjazd

Samo określanie Planu podróży może okazać się bardzo przyjemne, bo to trochę już takie podróżowanie palcem po mapie, szukanie inspiracji, mentalne przenoszenie się w wakacyjny klimat. I chociaż należę do mocno zapracowanych osób, to stworzenie takiego planu nie jest dla mnie stratą czasu, wręcz przeciwnie, pozwala mi się odprężyć, przenieść myślami do pięknych miejsc i nastawić głowę na tory wyjazdowe.

Ale trzeba się jeszcze spakować… Jak mam wyjąć walizkę, to już mi się odechciewa podróżować, bo zawsze mam poczucie, że czegoś zapomniałam, ale czas ułatwić sobie to zadanie. Przygotowałam dla Was bezpłatny pdf z listą rzeczy do spakowania. Starałam się na niej zawrzeć jak najwięcej potrzebnych przedmiotów. Listy możesz sobie wydrukować i włożyć do tylnej kieszonki plannera, aby przed wyjazdem wybrać z niej te najpotrzebniejsze rzeczy, które będą potrzebne w zależności od miejsca podróży, długości pobytu itp.

2 thoughts on “Planowanie wakacji – gotowe listy rzeczy do spakowania”

  1. Sylwia, sprawdź proszę spam, bo musisz potwierdzić swój adres mailowy. Jeśli nic tam nie znajdziesz, to napisz do mnie proszę na maila: natalia@minimalife.com.pl. Sprawdzę co jest nie tak i wyślę Ci listę rzeczy do spakowania 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu