Pierwszy krok

“Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają. Najlepszy czas na działanie jest teraz!`” Mark Fisher

Początki bywają trudne, najtrudniejsze kiedy to samemu trzeba zrobić pierwszy krok. Tak właśnie jest teraz ze mną. Należę do grupy osób, które postanowiły wyrwać się ze szpon etatu i zacząć swój czas. Chcę rozwijać się, a przy tym po prostu zarabiać. Nie uciekam z wielkiej korporacji, gdzie machina zarabiania i wymiany ludzi zapętla się nieskończenie. Wyrywam się z niewielkiej firmy, w której było mi dobrze. Jednak przychodzi taki moment w życiu, że samo dobrze już nie wystarcza – potrzebujesz wyzwań, zmiany obowiązków i wiesz, że chcesz robić coś więcej. Coś, co da ci spełnienie i możliwość realizacji swoich marzeń. Brzmi utopijnie? Pokażę ci, że tak być nie musi 🙂

Mam na imię Natalia, w tej chwili mam 27 lat (choć bliżej mi do 28) i postanawiam zmienić coś w swoim życiu. Chce na swoim przykładzie poprowadzić cię za rękę i dodać ci sił, jeśli jesteś na podobnym etapie. Etapie rozerwania pomiędzy ciepłą posadką, a wyzwaniami, które początkowo wydają się wariactwem. Razem z tobą chciałabym nauczyć się dobrej organizacji czasu, planowania i systematyczności, aby móc zainwestować swoje siły w rozwój własnej działalności.

Mój plan

Nie jestem couchem, więc nie będę go zgrywać, ale chce ci pokazać, co mi dodaje sił, co mnie motywuje i co jest po prostu moim motorem do dalszych działań. Z wykształcenia jestem dziennikarzem socjologiem, więc mam nadzieję, że uda się połączyć te dwie specjalizacje i stworzyć wspólnie coś fajnego. Jeśli jesteś dobrym motywatorem dla innych i chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, to zapraszam Cię do współpracy. Chciałabym, aby ten blog był tworzony wspólnie przez inspirujące się osoby, które sobie nawzajem kibicują i dają sobie siły.

W związku z tym, że początki bywają trudne (choć wcale takie być nie muszą) to trudny jest też pierwszy etap blogowania, dlatego w skrócie o tym co będzie można z czasem znaleźć na blogu:

  • Sposoby na organizacje czasu i przestrzeni (plannery, tricki porządkowania itp.)
  • Źródła motywacji – inspirujące cytaty, rozmowy na żywo z osobami, które znają się na motywacji, rozwoju biznesu lub po prostu są świetnymi motywatorami wśród znajomych (znasz takie osoby – poleć je!)
  • Rozwój własnej działalności – plusy i minusy, jak założyć firmę itp.
  • Kreowanie wizerunku marki w sieci – jak nie zginąć wśród tysięcy tych samych produktów, branż itp.
  • I wiele, wiele innych…

W takim razie zaczynamy – cześć, cieszę się, że tu ze mną jesteś 🙂

Macbook na biurku, w tle kwiaty

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu