Plan roczny, czyli sprostaj postanowieniom

Nieważne, skąd czerpiesz pomysły – ważne, dokąd Cię zawiodą”. Jim Jarmush

Każdy nowy etap jest idealny do postawienia sobie nowych wyzwań, do zaplanowania kolejnych dni, miesięcy, do stawiania sobie wyżej życiowej poprzeczki, a może po prostu do spełniania marzeń. Nowy rok to idealny czas – pewne sprawy zostawiamy za sobą, a witamy i planujemy nowe. Ale jak zacząć? Jak zorganizować sobie nadchodzący rok, aby pod koniec 2018 móc stwierdzić: „Udało się, zrobiłam wszystko co chciałam”?

Kreuj wielkie cele i dąż do nich małymi krokami

Zacznij od kilku kolosów, do których chcesz zmierzać w tym roku np. twoim celem jest kupno mieszkania, staranie się o dziecko, zmiana pracy itp. To dość duże cele i bez mniejszych kroków mogą być trudne do zrealizowania, więc stwórz siatkę celu. Jak to zrobić?

SIATKA celu

  1. Określ cel – bardzo ogólnie nakreśl co chcesz osiągnąć.
  2. Zwizualizuj go – wydrukuj materiały ze swoimi wyobrażeniami, pomyśl, że wszystko jest w zasięgu twoich działań.
  3. Zapisz drobne kroki (pomniejsze cele), które pozwolą Ci dojść do zrealizowania głównego (może być ich wiele, im bardziej drobne, tym łatwiej będzie Ci je odhaczać z listy i iść cały czas do przodu, ale jest jeden haczyk – gdy będziesz zbyt szczegółowa długość siatki może Cię przerazić, więc zachowaj rozsądek przy planowaniu.
  4. Zastanów się nad narzędziami jakie potrzebujesz, przemyśl koszty, pomysł jak skorzystać z pomocy innych osób.
  5. Ustal harmonogram przy pomniejszych krokach.
  6. Wyznacz sobie realny deadline na osiągnięcie głównego celu.
  7. Działaj!

Brzmi skomplikowanie? Spróbuj! Zacznij już dziś – już dziś zrób coś, co przybliży Cię do celu np. wrzuć pieniądze do skarbonki na mieszkanie, na wymarzoną wycieczkę. Albo po prostu stwórz siatkę celu, której stworzenie będzie krokiem milowym do realizacji wyzwania. Pomyślałam, że łatwiej się działa mając choćby zarys narzędzia do planowania, więc załączam darmową siatkę celu do pobrania 🙂 Planner ułatwi Ci zrealizowanie celu, jeśli tylko uzupełnisz go zgodnie z opisem kroków siatki celu. Jestem pewna, że nawet największe marzenia mają szanse na realizacje – i to nawet w tym roku! Do dzieła!

Plik do pobrania – planner celu»

Biurko z dokumetami, plannere. lampka na biurku.

2 thoughts on “Plan roczny, czyli sprostaj postanowieniom”

  1. Planner celu już pobrany ! W dzisiejszych czasach i natłoku obowiązków bez tego ani rusz! Dzięki za super narzędzie do pracy! 😉

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu