Jak nie ulec presji jak najefektywniejszego wykorzystania czasu izolacji?

Presja izolacji

Ostatnie dni, kiedy to większość z nas musiała zostać w domu z powodu przymusowej kwarantanny, upływało pod znakiem wielu różnych emocji. Z jednej strony, niektórzy stwierdzili, że to najlepszy czas na rozwój. Idealny moment na nadrabianie kursów, których do tej pory nie zrobiłaś, na naukę trzech języków, na stworzenie nowych projektów itp. I w sumie jest w tym sporo racji, ponieważ jeśli zostałaś wysłana na przymusowy urlop, to jest to dobry moment na rozwijanie swoich pasji, realizowanie projektów, które od dawna chodziły Ci po głowie itp. Jednak konieczność wykorzystania jak najlepiej tych dni kwarantanny zaczęła wiązać się z pewnego rodzaju presją. 

Wykorzystaj ten czas!

Przenieś swój biznes do online. 

Działaj właśnie teraz, bo być może niebawem wrócisz do pracy i taka okazja się nie powtórzy!

Aaaaa presja z każdej strony! Przygniotło mnie to i jak się okazało, nie tylko mnie, bo z ankiet prowadzonych na Instagramie (czy to u Elajzy, czy u mnie) wynikało, że zdecydowana większość – ok. 70%, nie ma teraz ochoty na wzmożoną aktywność. Wręcz przeciwnie – ma ochotę zawinąć się w koc, przeczytać dobrą książkę i poczekać aż sytuacja na świecie się uspokoi. 

Jeśli należysz do grona osób, na które kwarantanna wpłynęła mobilizująco i jesteś w stanie dawać z siebie 300% normy, aby realizować SWOJE PLANY, to idealnie! W tej sytuacji faktycznie wykorzystaj ten czas i działaj zgodnie ze swoją energią. Możesz śmiało wykorzystać ostatni artykuł Jak planować w obliczu zmieniających się okoliczności. Ale….

Jeśli czujesz, że to totalnie nie Twój czas, to nie miej wyrzutów sumienia. Odpuść, daj sobie chwilę na refleksje. Na ułożenie w głowie sytuacji, na spokojnie stworzenie planu B. Albo po prostu skup się na czymś innym i poczekaj jak energia sama wróci. 

NOWOŚĆ Plannery na biurko z perforacjami. Biuwary do notowania i planowania.

Przestrzeń Uważności

Te wszystkie wydarzenia i emocje sprawiły, że stworzyłam razem z Ewą ze Składników Szczęścia wspólną zabawę, która miała na celu danie sobie i Wam przestrzeni. Przestrzeni myśli, uczuć. Bez sztucznej presji i wyścigu szczurów z samą sobą. Tak powstał pomysł na wdzięcznie brzmiącą PRZESTRZEŃ UWAŻNOŚCI. Wirtualne miejsce, które miało pomóc na chwilę się zatrzymać, zmienić tor myśli, które kłębiły się w naszych głowach. Na chwilę zapomnieć o pędzie i nagonce na intensywne wykorzystanie czasu izolacji. 

Powstał cykl plansz z propozycją zdania do dokończenia. Chwila refleksji, zatrzymanie się. Odłożenie nawet na moment plannera i wielkich planów, aby móc ze świeżością zacząć wszystko realizować w swoim tempie. 

Do zabawy mógł dołączyć każdy, kto opublikował na swoim Insastories dokończenie zdania zgodnie ze swoimi odczuciami. W przeciągu czterech dni pojawiły się cztery plansze,  a na każdej z nich zdanie, które pozwalało na moment refleksji. 

  • Trzy rzeczy, które kiedyś uwielbiałam robić, przestałam i od dziś do nich wrócę…
  • Jeśli dziś nie planuję, to marzę o…
  • Czuję, że się rozwijam kiedy…
  • Najbardziej doceniam…

Nie czuj presji

A jak Ty byś dokończyła każde ze zdań? Presja na bok – nie musisz tego robić teraz 😉 To by zaburzyło ideę tej zabawy. Możesz zapisać te zdania na kartce, w plannerze, gdziekolwiek  i odpowiedzieć na nie, kiedy uznasz za stosowne. Ale warto zatrzymać się na chwilę, skupić swoją uwagę na myślach, byciu tu i teraz.

Myślę, że taka Przestrzeń Uważności potrzebna jest każdemu z nas, bez względu na to, czy żyjemy chwilowo w izolacji, czy pędzimy z tłumem do metra. Warto od czasu do czasu zrobić sobie kawę i skupić się na jej smaku, temperaturze, konsystencji. Tak po prostu skupić się w 100% na wykonywanym zadaniu, poświecić temu pełną uwagę. Podobnie z myślami. Ten świat wymusza na nas wielozadaniowość, a czasem trzeba włączyć tylko JEDEN TOR MYŚLOWY. To dopiero wyzwanie. Ale spróbuj! Przetestuj jak trudno nam być tu i teraz, a jak wiele możesz zyskać na świadomym dawaniu sobie Przestrzeni Uważności. 

Ściskam,

Nat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualnie nie ma tego produktu